Results

Under 13 Tesco Kent County Cup    Leading Scorers

Sunday, 1st April 2012  
[F]
Ebbsfleet United
0 - 1 Long Lane County Appointed Image shows referee's whistle
 Scott Rudd Image shows lineman's flag
 Kiersten Attwell Image shows lineman's flag
 Jonathon Gage Image shows fourth official's board
Sunday, 19th February 2012  
[SF]
Herne Bay Youth J.
1 - 3 Ebbsfleet United Marilyn Kelly Image shows referee's whistle
 Ryan Cole Image shows lineman's flag
 Kiersten Attwell Image shows lineman's flag
[SF]
Long Lane
6 - 0 Corinthian Christopher Myatt Image shows referee's whistle
 David Hall Image shows lineman's flag
 George Culpeck Image shows lineman's flag
Sunday, 8th January 2012  
[QF]
Corinthian
3 - 0 Hollands & Blair Pat Murphy Image shows referee's whistle
[QF]
Ebbsfleet United
3 - 2 Faversham Town Peter Davis Image shows referee's whistle
[QF]
Herne Bay Youth J.
4 - 1 Ashford Borough Andrew Samways Image shows referee's whistle
[QF]
Long Lane
6 - 0 Phoenix Sports FC Paul Gorvett Image shows referee's whistle
Sunday, 4th December 2011  
[Round 3]
Ashford Borough
2 - 1 Cray Wanderers Marilyn Kelly Image shows referee's whistle
[Round 3]
Canterbury Youth
0 - 1 Ebbsfleet United Kiersten Attwell Image shows referee's whistle
[Round 3]
Chipstead
1 - 2 Hollands & Blair Liam Vitoria Image shows referee's whistle
(FT 1 - 1)
After Extra Time
[Round 3]
Corinthian
11 - 1 Ramsgate Youth George Culpeck Image shows referee's whistle
[Round 3]
Dartford
0 - 1 Faversham Town Mike Barker Image shows referee's whistle
[Round 3]
Herne Bay Youth J.
4 - 3 West Wickham Harry Mills Image shows referee's whistle
(FT 2 - 2)
After Extra Time
[Round 3]
Long Lane
2 - 0 Fisher Athletic Shane Brown Image shows referee's whistle
[Round 3]
Phoenix Sports FC
2 - 2 VCD Athletic Glenn Capelli Image shows referee's whistle
(FT 2 - 2)
After extra time Phoenix Sports FC won 4 - 3 on penalties.
Sunday, 6th November 2011  
[Round 2]
Bexley
0 - 2 Hollands & Blair David Hall Image shows referee's whistle
[Round 2]
Canterbury City
1 - 3 Long Lane Brian Budd Image shows referee's whistle
[Round 2]
Chipstead
3 - 0 Aylesford Mike Barker Image shows referee's whistle
[Round 2]
Corinthian
4 - 2 Villacourt Rovers Kenan Dogan Image shows referee's whistle
[Round 2]
Cray Wanderers
3 - 0 M.P.E, Tony Woods Image shows referee's whistle
[Round 2]
Darent River
2 - 5 Ramsgate Youth Alan Escudier Image shows referee's whistle
(FT 2 - 2)
After Extra Time
[Round 2]
Dartford
6 - 1 Rusthall Juniors Daniel Proctor Image shows referee's whistle
[Round 2]
Dartford YMCA
0 - 2 Phoenix Sports FC Glenn Capelli Image shows referee's whistle
[Round 2]
Dover Athletic
1 - 2 Canterbury Youth Ray Prior Image shows referee's whistle
(FT 1 - 1)
After Extra Time
[Round 2]
Dutch Football Academy
1 - 11 Ashford Borough J David Oasgood Image shows referee's whistle
[Round 2]
Ebbsfleet United
4 - 0 Swallows (Youth) George Culpeck Image shows referee's whistle
[Round 2]
Faversham Town
4 - 3 Bromley Robin Hibbitt Image shows referee's whistle
[Round 2]
Fleetdown United
1 - 13 Fisher Athletic Daren Rudd Image shows referee's whistle
[Round 2]
Guru Nanak J
2 - 4 Herne Bay Youth J. Lee Culpeck Image shows referee's whistle
[Round 2]
VCD Athletic
7 - 0 Westerham Richard Cowper Image shows referee's whistle
[Round 2]
West Wickham
2 - 1 Cliffe Wood Colts Joe Camacho Image shows referee's whistle
Sunday, 2nd October 2011  
[Round 1]
Ashford Borough
3 - 1 Tenterden Tigers Kieran Tickner Image shows referee's whistle
[Round 1]
Ashford United Youth
Away win Canterbury Youth County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Bexley
6 - 1 Orpington Yth Glenn Capelli Image shows referee's whistle
[Round 1]
Cliffe Wood Colts
2 - 1 Faversham Strike Force County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Darent River
Home win Sheerness East TBA Image shows referee's whistle
[Round 1]
Dover Athletic
6 - 1 Vinters John Newell Image shows referee's whistle
[Round 1]
Dutch Football Academy
5 - 3 Rainham Eagles Andrew R Butler Image shows referee's whistle
[Round 1]
Ebbsfleet United
16 - 1 Barming Lee Culpeck Image shows referee's whistle
[Round 1]
Faversham Town
4 - 1 Bearsted Jason Down Image shows referee's whistle
[Round 1]
Fleetdown United
Home win Leybourne Youth TBA Image shows referee's whistle
[Round 1]
Guru Nanak J
8 - 0 Snodland Nomads George Culpeck Image shows referee's whistle
[Round 1]
Hayden Youth Association
2 - 2 Aylesford Daren Rudd Image shows referee's whistle
Aylesford won 2 - 3 on penalties.
[Round 1]
Herne Bay Youth J.
4 - 4 Ramsgate Harry Mills Image shows referee's whistle
(FT 1 - 1)
After extra time Herne Bay Youth J. won 4 - 3 on penalties.
[Round 1]
Hollands & Blair
7 - 0 Maidstone United Rangers Ricky Andrews Image shows referee's whistle
[Round 1]
Horsted
0 - 8 Cray Wanderers Terry Cooper Image shows referee's whistle
[Round 1]
Istead United Colts
Away win West Wickham County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Long Lane
3 - 1 Black Lion County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Maidstone Utd
1 - 2 Corinthian Robin Hibbitt Image shows referee's whistle
[Round 1]
Northfleet Eagles
2 - 7 Bromley Ricky Adams Image shows referee's whistle
[Round 1]
Otford Youth
0 - 2 M.P.E, County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Rochester BV
3 - 5 Ramsgate County Appointed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Rusthall Juniors
4 - 1 Real Gima James Reed Image shows referee's whistle
[Round 1]
Swallows (Youth)
Home win Belvedere TBA Image shows referee's whistle
[Round 1]
Thamesview
0 - 5 Canterbury City Ryan Plummer Image shows referee's whistle
[Round 1]
Tonbridge Angels Youth
2 - 3 Chipstead Shane Brown Image shows referee's whistle
[Round 1]
Tonbridge Juniors
0 - 8 Villacourt Rovers Mike Barker Image shows referee's whistle